Osłaniamyz jakością

Strona główna » Blog » Porady » Życie z naturą przez cały rok

Życie z naturą przez cały rok

16 listopada 2023

Odpowiednie zacienienie ogrodu zimowego zapewnia dobre samopoczucie

Mieszkanie przez cały rok w otoczeniu natury, obserwowanie zmieniających się pór roku, a jednocześnie przyjemna ochrona przed wiatrem i pogodą — w ten sposób ogród zimowy podnosi jakość życia. Nawet gdy zbliżają się ciemniejsze miesiące, w ogrodzie zimowym można jeszcze długo cieszyć się słońcem i energią, jaką daje światło dzienne. Jeśli jednak chcesz korzystać z tej dodatkowej przestrzeni przez 365 dni w roku, niezbędna jest odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna. W ten sposób można stworzyć przyjemny klimat, w którym ludzie i rośliny będą czuć się komfortowo nawet przy silnym nasłonecznieniu.

Ogród zimowy jako pomieszczenie przeszklone stawia szczególne wymagania w zakresie zacienienia. Jeśli przez cały dzień świeci słońce, w środku może zrobić się bardzo gorąco. Dlatego istnieją skuteczne rozwiązania w zakresie ochrony przeciwsłonecznej dla dużych, często pochyłych powierzchni szklanych, które można umieścić nad lub pod szkłem. Warema, wiodący producent technicznych produktów do ochrony przeciwsłonecznej, oferuje markizy do ogrodu zimowego Climara, wśród których znajdą się odpowiednie modele do wszystkich wymagań i kształtów.

ogród zimowy z markizą zewnętrzną Warema Climara W20

Markizy do ogrodu zimowego Climara W19 (rozwiązanie podstawowe) oraz W20 (rozwiązanie premium) to markizy zewnętrzne, które zapewniają największą skuteczność ochrony przeciwsłonecznej. Przechwytują większość promieni znajdujących się przed szybą, dzięki czemu ciepło nie przedostaje się do środka. Ponieważ systemy są narażone na działanie czynników atmosferycznych, Warema zaprojektowała je tak, aby były bardzo wytrzymałe i stabilne. Zintegrowane szczotki chronią technologię przed zabrudzeniem. Opatentowana technologia secudrive® w modelu W20 z bocznym prowadzeniem na całej długości tkaniny zapobiega również powstawaniu szczelin pomiędzy tkaniną a szyną prowadzącą i gwarantuje niezawodną ochronę przeciwsłoneczną nawet przy silnym wietrze. 

Markizy do ogrodu zimowego Climara W9 i W10 można zastosować jako atrakcyjne rozwiązania pod szkłem. Są chronione przed brudem i warunkami atmosferycznymi i można je optymalnie wkomponować w wystrój wnętrza. Markizę do ogrodu zimowego W10 można wyposażyć w roletę z wygodnym sterowaniem bezprzewodowym za pomocą systemu WMS. Aby ogród zimowy nie stracił wieczorem nic ze swojej przytulnej atmosfery, opcjonalne listwy LED w szynie prowadzącej i designerskie promienniki stworzą odpowiedni klimat sprzyjający dobremu samopoczuciu.

Usiądź wygodnie i steruj automatycznie

Ale samo zacienienie to tylko połowa skutecznej ochrony przed odblaskami i ciepłem. Inteligentne sterowanie jest niezbędne, aby ochrona przeciwsłoneczna mogła w pełni wykorzystać swój potencjał. Umożliwia nie tylko wyjątkowo wygodną obsługę, ale także chroni systemy przed uszkodzeniami spowodowanymi przez burze, a ogród zimowy przed przegrzaniem, nawet gdy właściciela nie ma w domu. Markiza do ogrodu zimowego Climara W20, która posiada zintegrowane czujniki WMS, zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i maksymalny komfort. Czujnik mierzy wiatr, jasność i opady. Markiza zwija się automatycznie podczas silnych podmuchów wiatru, burzy i deszczu oraz rozwija się, kiedy wychodzi słońce, bez konieczności stosowania zewnętrznej stacji pogodowej. Markizę można łatwo obsługiwać także za pomocą ręcznego nadajnika WMS lub nawet smartfona z WMS WebControl.

Warema Mobile System (WMS)

Atrakcyjny design z dopasowanymi rozwiązaniami w zakresie ochrony przeciwsłonecznej

Nawet jeśli ktoś zdecydował się na nietypową architekturę, nie musi rezygnować z w pełni zautomatyzowanej ochrony przeciwsłonecznej. Powierzchnie szklane, które nie odpowiadają zwykłemu kształtowi, takie jak trójkąty, trapezy czy dachy czterospadowe, wymagają specjalnych rozwiązań. Warema również w tym przypadku oferuje odpowiednie markizy. Ponieważ słońce świeci nie tylko z góry, niezależnie od architektury ogrodu zimowego, zaleca się stosowanie produktów łączonych w celu zapewnienia zewnętrznego zacienienia ścian bocznych. Dzięki temu ciepło pozostaje na zewnątrz, a mieszkańcy nie tracą przyjemnego światła dziennego i przytulnej atmosfery w pomieszczeniu.

Szczególnie pasują tu na przykład żaluzje zewnętrzne. Dzięki położeniu lamelek chronią przed odblaskami, a jednocześnie wpuszczają światło dzienne i zapewniają widok na zewnątrz. W chłodniejszych porach roku lamele można ustawić tak, aby energia słoneczna mogła być wykorzystana jako naturalne źródło ciepła do ogrzewania ogrodu zimowego. W przypadku żaluzji zewnętrznych do zastosowań narożnych żadne prowadnice ani linki napinające nie zakłócają estetyki całkowicie przeszklonego narożnika, ponieważ Warema oferuje żaluzje zewnętrzne łączone bez elementów prowadzących na narożniku. Markizy okienne wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne zapewniają również niezawodną ochronę przeciwsłoneczną. Można je wykorzystać specjalnie do stworzenia atrakcyjnego projektu zewnętrznego w nowoczesnych domach, ponieważ są dostępne w wielu kolorach i o różnych poziomach przepuszczalności światła.

Markizy okienne z prowadnicą easyZIP to praktyczne i atrakcyjne rozwiązanie dla całkowicie przeszklonych narożników. Razem z pasującymi markizami do ogrodu zimowego tworzą harmonijny obraz całości i mają funkcjonalne zalety: w obszarze narożnym nie jest wymagane żadne dodatkowe mocowanie, ponieważ obie rolety są połączone ze sobą za pomocą profilu osłonowego i opuszczanego. Jednocześnie można je podnosić lub opuszczać za pomocą tylko jednego silnika.

  • Nie zapomnij o ochronie przed owadami i, jeśli to konieczne, pyłkami. Dzięki ramie obrotowo-przesuwnej lub drzwiom skrzydłowym można skutecznie powstrzymać nieproszonych gości przed zakłócaniem miłej atmosfery w ogrodzie zimowym.

Rozwiązania marki Warema charakteryzują się wysoką jakością, która gwarantuje wieloletnią funkcjonalność, niezawodność i radość z ochrony przeciwsłonecznej. Firma, która opracowuje i produkuje w Niemczech popularne produkty do wypoczynku na świeżym powietrzu. Dalsze informacje na stronie https://www.markizy.pl/poznajmy-sie/