Osłaniamyz jakością

Rolety czy żaluzje? Co wybrać?

9 grudnia 2020

Na polskich domach coraz częściej pojawiają się rolety okienne zewnętrzne oraz żaluzje fasadowe - są to elementy wpływające nie tylko na estetykę budynku, ale mające też szereg praktycznych zastosowań. Czym charakteryzują się oba te rozwiązania i które z nich najlepiej wybrać?

Rolety zewnętrzne

Podstawowym zadaniem stawianym przed roletami, tak jak przed każdym innym rodzajem osłon okiennych, jest bez wątpienia zapewnienie ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jest to bardzo istotna funkcja, ponieważ ich zamontowanie pozwala na ograniczenie nagrzewania się wnętrza domu, co przenosi się też na mniejsze wydatki związane z klimatyzacją. Jednak kontrolowanie temperatury istotne jest nie tylko w czasie upałów, ale też w miesiącach zimowych - również w tej sytuacji rolety zewnętrze są pomocne. Świetnie sprawdzają się jako bariera izolacyjna utrzymująca ciepło w pomieszczeniu.

To jednak też sposób na zapewnienie sobie poczucia prywatności oraz bezpieczeństwa - rolety WAREMA, dzięki solidnej konstrukcji zapewniającej trwałość i wytrzymałość sprawdzą się jako zabezpieczenie antywłamaniowe, chroniąc jednocześnie mieszkańców domu przed niechcianymi spojrzeniami przechodniów, bądź sąsiadów.

Żaluzje zewnętrzne

W swoim podstawowym działaniu żaluzje zewnętrzne oferują użytkownikom to samo co rolety - przeciwdziałają nagrzewaniu się budynku oraz pozwalają na stworzenie w pomieszczeniu intymnej atmosfery, zapewniając prywatność poprzez ograniczenie widoczności z zewnątrz. Wyróżnia je jednak bardzo ważna cecha - oferują większą kontrolę nad poziomem nasłonecznienia. Wykorzystanie jako osłon okiennych właśnie żaluzji pozwala na wygodną regulację jasności we wnętrzach, dzięki czemu możliwe jest dowolne kreowanie warunków panujących w pomieszczeniu.

Znajdujące się w ofercie firmy WAREMA żaluzje wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym są odporne na działanie warunków atmosferycznych - będą więc w stanie zachować swój wygląd i funkcjonalność przez wiele lat.

Wyjątkowy wygląd budynku

Kwestia praktyczności i funkcjonalności obu omówionych rozwiązań jest oczywiście ich podstawową zaletą, nie sposób jednak pominąć ich ogromnego wpływu na wygląd budynku. Stosowane rozwiązanie warto wybierać więc również pod kątem charakteru, jaki chcemy nadać całemu projektowi - nie bez znaczenia jest też możliwość dobrania pasującej kolorystyki, co pozwoli na stworzenie spójnej aranżacji.

Firma Tomasz Jasieński sp.z o.o. działa na polskim rynku już od wielu lat będąc oficjalnym partnerem cenionej na świecie marki WAREMA. Oferujemy tylko sprawdzone i jakościowe rozwiązania, w tym rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe, które nie tylko zabezpieczą Twój dom przed niechcianymi promieniami słońca, ale staną się również ozdobą całej inwestycji! Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów!