Osłaniamyz jakością

Jakie markizy okienne wybrać?

21 grudnia 2020

Zamontowanie markiz okiennych to prosty sposób, by zewnętrznemu wyglądowi domu dodać wyjątkowego stylu i atrakcyjności, jest to jednak dodatek nie tylko dekoracyjny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Niestety nie każde dostępne na rynku rozwiązanie oferuje taką samą jakość i efektywność, warto więc wiedzieć, w jaki sposób wybierać markizy, by dobrze zainwestować swoje pieniądze.

Dlaczego markizy to dobre rozwiązanie?

Markizy okienne to urządzania służące do ochrony przeciwsłonecznej, które montowane są na murze, na oknach lub na pionowych fasadach słupowo-ryglowych. Wykorzystywane są zarówno w domach jednorodzinnych czy willach, jak i obiektach biurowych oraz budynkach użyteczności publicznej.

Wybierz markizę odpowiadającą Twoim potrzebom

Dobrze dobrane markizy okienne marki WAREMA zwiększą komfort domu czy mieszkania, zapewniając jego mieszkańcom prywatność i chroniąc budynek przed nadmiernym nagrzewaniem - dla optymalnego dopasowania do budynku markizy najlepiej dobierać już na etapie projektowania. Możliwość utrzymania we wnętrzu przyjemnej temperatury to również sposób na mniejsze wydatki, dzięki ograniczeniu potrzeby chłodzenia budynku. WAREMA posiada w swojej szerokiej ofercie:

  • markizy okienne pionowe,
  • markizy okienne fasadowe,
  • markizy z kasetą nakładaną na okno.

W dodatku dostępna jest ogromna liczba kształtów, rozmiarów kaset oraz prowadzenia bocznego, co sprawia, że ich wygląd bez trudu dopasować można do charakteru fasady, tak by całość tworzyła spójny efekt i zwiększała walory estetyczne budynku.

Postaw na rozwiązania trwałe i jakościowe

Markizy WAREMA to jednak nie tylko piękny wygląd, ale przede wszystkim jakość i trwałość, a różnorodność dostępnych stylów i modeli pozwala na dopasowanie do potrzeb klienta, zarówno pod kątem wizualnym, jak i praktycznym - to na przykład markizy z prowadzeniem bocznym w postaci prowadnic easyZIP (określane również po prostu jako markizy ZIP), które idealnie wkomponują się w bryłę budynku, a swoją stabilność zachowają nawet przy mocnych porywach wiatru nawet do 150 km/h, dzięki czemu świetnie sprawdzą się również na dużych oknach. Dodatkowym atutem prowadnic easyZIP jest brak prześwitów pomiędzy tkaniną a prowadnicami. Dzięki temu światło nie wpada z boku, a markiza w pełni chroni pomieszczenie przez nadmiernym nagrzewaniem. Kolejnym argumentem za wybraniem markizy okiennej z prowadnicami easyZIP jest jej filigranowość. Wąska szyna prowadząca umożliwia optymalne zintegrowanie osłony przeciwsłonecznej z elewacją budynku - niezależnie od tego, czy jest montowana bezpośrednio do okna, czy w danej odległości od elewacji tzw. samonośna, czy w wersji z kasetą do otynkowania.

Jak wybierać markizy okienne?

By mieć pewność, że po zamontowaniu markiza będzie w stanie spełnić stawiane wobec niej oczekiwania, niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego modelu. Warto więc wiedzieć, na jakie elementy należy zwrócić uwagę - chodzi na przykład o to:

  • Gdzie chcemy markizy okienne zamocować? W otworze okiennym, na ramie okiennej, na murze czy na fasadzie budynku?
  • Jaki typ urządzenia nas interesuje? Markiza może być bez kasety, z kasetą, z kasetą do otynkowania lub ze skrzynką nakładaną na okno.
  • Jakie chcemy prowadzenie boczne osłony przeciwsłonecznej? Prowadzenie boczne może występować w postaci linek lub prowadnic aluminiowych.
  • Czy wybrana kolorystyka jest spójna z wyglądem fasady budynku? WAREMA posiada duży wybór kolorów wg palety RAL.
  • Jaka tkanina nas interesuje? W ofercie dostępne są różne tkaniny. Od palnych (Akryl Standard/Lumera) po tkaniny trudnopalne (Screen, Soltis 92). Przy wyborze materiału również trzeba wziąć pod uwagę ilość światła, jaka ma wpadać do pomieszczenia.
  • Jaki wybierzemy napęd oraz sterowanie markizą? Ze względu na wygodę i komfort klienci wybierają markizy fasadowe z napędem elektrycznym i dodatkowo sterowane radiowo (Warema Mobile System) np. za pomocą pilota lub/włącznika naściennego. Coraz większą popularnością cieszą się też inteligentne systemy – Smart Home. W tym przypadku istnieje możliwość sterowania za pomocą Smartfona. Systemy warto więc wybrać po rozważeniu swoich potrzeb.

Zainwestuj w jakość wybierając markizy WAREMA!

Firma Tomasz Jasieński sp.z o.o już od 30 lat współpracuje z WAREMA Renkhoff GmbH dostarczając klientom najwyższej jakości produkty - są one funkcjonalne i piękne, ale przede wszystkim wytrzymałe i solidne, dzięki czemu swoją jakość utrzymują przez wiele lat. Nasza oferta to jednak nie tylko markizy, doskonale wiemy, że sytuacja każdego klienta wymaga indywidualnego podejścia i dobrania rozwiązań odpowiadających konkretnym potrzebom - właśnie dlatego prezentujemy szeroki wybór markiz, rolet zewnętrznych oraz żaluzji zewnętrznych. Zachęcamy nie tylko do skorzystania z oferty, ale też do kontaktu - zawsze chętnie odpowiadamy na pytania i doradzamy najlepsze rozwiązania, opierając się na naszym doświadczeniu!