Osłaniamyz jakością

Strona główna » Blog » Porady » Jaka jest dla Ciebie idealna osłona przeciwsłoneczna?

Jaka jest dla Ciebie idealna osłona przeciwsłoneczna?

25 września 2023

Niezależnie od tego, czy wolisz spać w ciemności, czy spędzać czas na świeżym powietrzu — dla każdego znajdzie się odpowiednie rozwiązanie.

Każda osoba ma inny poziom wrażliwości na światło i to w dużej mierze od tego zależy wybór odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Istnieje jednak również wiele innych czynników, które określają, jaki rodzaj osłony przeciwsłonecznej jest dla kogoś odpowiedni. Oprócz projekcji oświetleniowej w pomieszczeniu decydującą rolę w wyborze produktu odgrywają też bezpieczeństwo, wzornictwo i technologia. Mało komu odpowiada tylko jeden rodzaj — ostatecznie to ich połączenie składa się na indywidualny rodzaj osłony przeciwsłonecznej. Firma Warema, europejski lider na rynku technicznych osłon przeciwsłonecznych, zebrała pięć typów jako przykłady.

Świadomy bezpieczeństwa śpiący w ciemności

Osoby należące do tej grupy chcą czuć się bezpiecznie w swojej sypialni. Aby w nocy zregenerować się po całym dniu, potrzebują kompletnego zaciemnienia w pomieszczeniu. Tylko w ten sposób mogą cieszyć się dobrym, głębokim snem, który zwiększa ich wydajność i wprowadza ciało i duszę w harmonię. Rolety Warema z wygodnym zdalnym sterowaniem radiowym zapobiegają irytującemu wpadaniu światła z latarni ulicznych lub porannego słońca do pomieszczenia, zapewniając w ten sposób niezakłócony sen.

Jednocześnie zapewniają śpiącemu w ciemności bezpieczeństwo i spokój, dzięki czemu może on ze spokojem zamknąć oczy. Zestaw zabezpieczeń dla rolet ze wzmocnionym rozwiązaniem zapobiegającym podnoszeniu, poszerzonymi prowadnicami i nitowaniem paneli rewizyjnych utrudnia życie złodziejom, dzięki czemu dom jest dobrze chroniony przed włamaniami. Ta pewność pomaga śpiącemu w ciemności odgrodzić się od otoczenia i śmiało udać się do krainy snów.

Wrażliwy miłośnik słońca

Światło dzienne poprawia nastrój i wspomaga zdolność koncentracji. Jest dobre dla ciała i duszy, co doceniają miłośnicy słońca. Dzięki zewnętrznym żaluzjom firmy Warema mogą całkowicie dowolnie regulować dopływ promieni słonecznych i w pełni korzystać z zalet dużych przeszkleń. W zależności od potrzeb przechwytują one promienie słoneczne nawet przed szybą okienną, aby nie wpuszczać niepożądanego ciepła do pomieszczenia lub kierują nieoślepiające naturalne światło do środka i tworzą przyjemną atmosferę. To znacznie zmniejsza zużycie sztucznego światła.

Ci, którzy chcą wpuszczać dużo światła i cieszyć się nie tylko światłem dziennym, ale także świeżym powietrzem w swoim domu, mogą jednocześnie chronić się przed pyłkami i owadami dzięki zintegrowanej siatce ochronnej VisionAir. Oznacza to, że nawet osoby z alergiami mogą sprawić, że ich domy będą tak przewiewne i nasłonecznione, jak to tylko możliwe, by korzystać z dobroczynnego wpływu słońca.

Indywidualista

Indywidualiści wiedzą, że w projektowaniu wnętrz każdy szczegół ma znaczenie. Dobrze się więc składa, że osłony przeciwsłoneczne Warema — żaluzje, markizy czy rolety — są dostępne w wielu wariantach i kolorach, dzięki czemu można je dobrać do własnych oczekiwań. Ochrona przeciwsłoneczna nadaje każdemu pomieszczeniu indywidualny charakter w zależności od funkcji i stylu. Niezależnie od tego, czy wybiorą zewnętrzne rozwiązania fasadowe, takie jak rolety, żaluzje zewnętrzne i markizy okienne, czy stworzenie nowych przestrzeni na świeżym powietrzu wykorzystując markizy tarasowe elektryczne, żagle przeciwsłoneczne i pergole lamelowe — każdy produkt jest dostępny w różnych odcieniach i na swój sposób przyczynia się do dobrego samopoczucia.

Żaluzje podtynkowe

Fan przebywania na świeżym powietrzu niezależnie od pogody

Niezależnie od tego, czy świeci słońce, wieje wiatr, czy pada deszcz, nic nie jest w stanie trzymać miłośników świeżego powietrza z dala od tarasu, ogrodu czy balkonu. Dla nich ich salon po prostu rozciąga się na zewnątrz, pod warunkiem że jest chroniony przed promieniami UV, podmuchami wiatru i deszczem. Przestrzeń zewnętrza jest dla nich dodatkowym miejscem do spędzania czasu przez cały rok, o ile to możliwe. Markizy tarasowe Terrea i markizy pergolowe Perea firmy Warema tworzą wrażenie zewnętrznego pomieszczenia, niezawodnie osłaniając balkony i tarasy oraz pozytywnie wpływając na atmosferę dzięki kolorowej tkaninie. Oferują też intymność, zwłaszcza w mieście, zapewniając prywatność poprzez osłonięcie widoku z góry. W wersjach odpornych na warunki atmosferyczne wytrzymują nawet ulewny deszcz.

Dzięki dodatkowym markizom bocznym silny wiatr nie ma szans na popsucie zabawy na tarasie. Szczególnie ekskluzywną i atrakcyjną alternatywą jest system dachowy Lamaxa, który otwiera nowe wolne przestrzenie w ulubionym miejscu w ogrodzie lub na tarasie. Ze swoim eleganckim wyglądem dach lamelowy staje się częścią krajobrazu lub architektury. Można go dostosować do indywidualnych potrzeb, tak by pomiędzy lamelami przedostawała się pożądana ilość światła słonecznego. Gdy pada deszcz, lamele są zamykane całkowicie, a dzięki markizom easyZIP lub przesuwanym szklanym ramom po bokach powstaje zewnętrze pomieszczenie na każdą pogodę. Oświetlenie LED i ogrzewanie promiennikowe zapewniają przyjemną atmosferę praktycznie przez cały rok, nawet po zmroku. System dachowy jest dostępny z aluminiowymi listwami, podwieszeniami z tkaniny lub jako szklany dach i spełnia najwyższe wymagania projektowe.

Świadomy ekologicznie miłośnik technologii

Technicznie zorientowani fani osłon przeciwsłonecznych sterują urządzeniami i udogodnieniami w swoim domu za pomocą wygodnych narzędzi cyfrowych. Lubią nowe technologie, które ułatwiają im życie i eliminują potrzebę wykonywania czynności manualnych. Na przykład rozwiązania w ich inteligentnych domach są doskonale połączone za pośrednictwem systemu automatyki. Zależy im na łatwej obsłudze osłon przeciwsłonecznych poprzez aplikację i na efektywności energetycznej budynku.

Zautomatyzowane systemy sterowania, takie jak system radiowy WMS firmy Warema, reagują szybko i automatycznie na zmiany temperatury i klimatu, dzięki czemu utrzymują komfortowe warunki wewnątrz przy optymalnym wykorzystaniu energii słonecznej. Pozwala to na znaczne zmniejszenie zużycia energii grzewczej i chłodzącej. Mieszkańcy nie muszą nawet być obecni — mogą pozostawić sterowanie systemowi, który zajmie się wszystkim za nich. Kolejną zaletą jest to, że automatyczne opuszczanie rolet lub włączanie świateł wieczorem stwarza wrażenie, że ktoś jest zawsze w domu. Potencjalni złodzieje zostaną w ten sposób odstraszeni.

Poprzedni wpis

1 września 2023

Dzięki zewnętrznym osłonom przeciwsłonecznym WAREMA można zaoszczędzić na wytwarzaniu CO2 nawet do 28 razy!