Osłaniamyz jakością

Strona główna » Blog » Porady » SecuKit Warema – Innowacyjne rozwiązanie dla bezpiecznych osłon okien

SecuKit Warema – Innowacyjne rozwiązanie dla bezpiecznych osłon okien

8 maja 2024

Niezależnie od tego, czy jest to pożar, czy niebezpieczne zdarzenie naturalne: w sytuacji awaryjnej często liczy się każda sekunda, jeśli chodzi o możliwość bezpiecznego opuszczenia budynku – również w przypadku przerw w dostawach prądu. Dzięki linii SecuKit do rolet, markiz okiennych i żaluzji zewnętrznych Warema zapewnia niezawodne i szybkie rozwiązania dla drugiej drogi ewakuacyjnej.

Drogi ewakuacyjne i ratunkowe mogą ocalić życie w sytuacji awaryjnej. Mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa osób znajdujących się wewnątrz budynków – zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i prywatnych. Ma to zastosowanie nie tylko w przypadku pożaru, ale także podczas przerw w dostawie prądu, aby uniknąć paniki. Wymagania dotyczące dróg ewakuacyjnych stale się zwiększają, a z nimi wymagania dotyczące osłon przeciwsłonecznych. W zależności od kraju lub regionu mogą obowiązywać różne przepisy i wytyczne. Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo, zaplanuj alternatywne drogi ewakuacyjne z pomocą linii SecuKit firmy Warema. Spełnia to również wymagania przepisów budowlanych, które mogą wymagać działania awaryjnego niezależnego od zasilania dla każdego lokalu mieszkalnego.

Rozwiązania SecuKit to ręczne sterowanie pomocnicze dla zautomatyzowanych produktów zapewniających prywatność i ochronę przeciwsłoneczną. Dzięki temu droga z i do budynku będzie otwarta w ciągu kilku sekund – niezależnie od zasilania. W życiu codziennym żaluzje zewnętrzne, rolety i markizy okienne wyposażone w SecuKit można łatwo obsługiwać za pomocą inteligentnego sterowania. Dyskretne wizualnie, wyróżniają się wysoką niezawodnością i łatwą obsługą, a przy tym są ekonomiczne i nie wymagają konserwacji. Montaż i uruchomienie odbywa się w taki sam sposób jak w przypadku standardowej wersji produktów fasadowych.

Druga droga ewakuacyjna z roletami zewnętrznymi

Zabezpieczenie SecuKit do rolet zewnętrznych jest intuicyjne i proste: w sytuacji awaryjnej roletę zewnętrzną można po prostu podnieść ręcznie. Szyny końcowe blokują się na określonej wysokości w prowadnicach bocznych. Nawet w przypadku rolet zewnętrznych z napędem droga ewakuacyjna na zewnątrz jest wolna w ciągu kilku sekund, niezależnie od zasilania. Tymczasowa obsługa ręczna nie wpływa na działanie silnika. Szybki reset można uzyskać poprzez sprawdzenie żaluzji zewnętrznych w górnym, a następnie dolnym położeniu krańcowym – wstępnie zdefiniowane ustawienia pozostają niezmienione. SecuKit może być używany z żaluzjami o szerokości do 2100 mm.

Szczególne zalety: SecuKit do żaluzji zewnętrznych nie wymaga dodatkowego wysiłku w zakresie planowania ani montażu i dyskretnie integruje się wizualnie z fasadą. Ponadto nie jest konieczna penetracja elewacji, co pozwala uniknąć mostków termicznych. SecuKit można łatwo zainstalować w dowolnym momencie, wymieniając żaluzję zewnętrzną.

Sprawdzone rozwiązanie do rolet i markiz okiennych

Rolety i markizy okienne Warema z SecuKit mają napęd silnikowy i są sterowane za pomocą inteligentnego sterowania. Ich najbardziej atrakcyjną cechą jest dodatkowa opcja obsługi paskiem w sytuacjach awaryjnych: w przypadku awarii prądu opuszczoną roletę można podnieść w zaledwie kilku krokach, natychmiast otwierając w ten sposób drogę ewakuacyjną na zewnątrz. Tymczasowa obsługa za pomocą paska nie ma wpływu na pracę silnika, a wszystkie ustawienia zostają zachowane.

Nawet w pomieszczeniu mocowanie paska pozostaje dyskretnie w tle, ponieważ system nie wymaga dodatkowego zwijacza paska. Ponadto sposób poruszania się osłony przeciwsłonecznej pozostaje bez zmian, nawet jeśli zainstalowany jest system SecuKit, dzięki czemu wtapia się w fasadę, a wszystkie produkty przeciwsłoneczne mogą być podnoszone i opuszczane w ten sam sposób. SecuKit można stosować do rolet o powierzchni do pięciu metrów kwadratowych i markiz okiennych o powierzchni do siedmiu metrów kwadratowych.

Więcej informacji o oferowanych produktach można znaleźć na naszej stronie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty, a w przypadku dodatkowych pytań — do kontaktu. Chętnie omówimy szczegóły dostępnych rozwiązań i doradzimy te pasujące do konkretnych oczekiwań każdego klienta.