Osłaniamyz jakością

Markizy tarasowe z tkaniną akrylową – dlaczego to najlepszy wybór?

30 września 2020

Posiadanie własnego ogrodu to szansa na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu - często jednak na Twojej drodze do cieszenia się chwilą relaksu na tarasie staje bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Na szczęście jest to problem, który można w dość łatwy sposób rozwiązać, dzięki zamontowaniu markizy. Kiedy przeglądasz dostępne na rynku markizy, cena nie powinna być główną kwestią, która wpływa na Twoją decyzję - tanie produkty mogą przynieść jednorazową korzyść dla Twojego budżetu, nie oferują jednak trwałości ani satysfakcji, na jakie liczysz w chwili zakupu.

Wśród oferowanych rozwiązań na wyróżnienie zdecydowanie zasługują markizy tarasowe z poszyciem akrylowym - skąd jednak bierze się ich popularność? Czy naprawdę warto w nie inwestować?

Co wyróżnia markizy tarasowe z tkaniną akrylową?

Jeśli interesują Cię łatwe w utrzymaniu, ale trwałe markizy, poszycie akrylowe jest zdecydowanie rozwiązaniem, które powinno Cię zainteresować. Jest to oddychająca tkanina, która zapewnia ochronę przed nagrzewaniem, przed promieniowaniem UV i zabrudzeniami, dobrze radzi sobie też w warunkach deszczowych - odpycha wodę, choć nie jest w pełni wodoodporna. Do tego nie do przecenienia jest trwałość koloru - przy właściwym użytkowaniu może on utrzymać się przez wiele lat, dzięki czemu wartość estetyczna i dekoracyjna markizy nie ulegnie pogorszeniu wraz z mijającym czasem.

Poszycie markiz może występować w czterech odmianach akrylu:

  • Akryl Standard,
  • Akryl Lumera,
  • Akryl Perfora,
  • Akryl All Weather.
Bogata kolekcja tkanin akrylowych WAREMA

Zalety poszczególnych tkanin są podobne - każda z nich jest odporna na działanie światła, warunki pogodowe i rozrywanie. Dzięki impregnacji materiały są odporne na zabrudzenia, zabezpieczone przed gniciem, przepuszczają powietrze i nie przepuszczają wody.

Dodatkowo materiał akrylowy „Akryl Lumera” jest wykonany z nowego rodzaju włókien tzw. CBA „Clean Brilliant Acrylic”. Nici tkaniny znajdują się względem siebie bliżej w porównaniu do innych tkanin akrylowych, co powoduje wrażenie bardziej nasyconych kolorów oraz zwiększa odporność tkaniny na rozrywanie. Właściwości materiału powodują znaczne zmniejszenie przyczepności zanieczyszczeń, przez co tkanina zachowuje swój dotychczasowy nowy wygląd.

Na tkaninie „Akryl Perfora” znajdują się specjalne małe otwory mające na celu zapobieganie gromadzeniu się gorącego powietrza pod markizą, a także wypełniania się materiału wodą (zastoin wodnych). Regularne otwory nadają materiałowi elegancki wygląd. WAREMA posiada bardzo duży wybór kolorów - w sumie jest to ponad 200 możliwości.

Z kolei tkanina „Akryl All Weather” ma przewagę w tym, że dzięki dodatkowej przezroczystej powłoce jest niemal w 100% wodoodporna. Tutaj do wyboru możliwych jest czternaście jednobarwnych kolorów.

Różne odmiany akrylu są więc świetnym i stosunkowo niewymagającym materiałem, jednak przy wyborze produktów marki WAREMA Polska zyskujesz jeszcze więcej. Są one po prostu świetnie wykonane, co sprawia, że nie tylko tkanina, ale cała konstrukcja przetrwa długi czas w bardzo dobrym stanie - posiadamy udokumentowane przypadki klientów, których markizy świetnie spełniają swoje zadanie już od ponad 30 lat i nieprzerwanie utrzymują swoją wysoką jakość!

Tkanina akrylowa standard by Warema

Wśród rzeczy, które wpływają na Twoją satysfakcję z zakupu markizy, jakość i przebieg współpracy są zdecydowanie najważniejsze. Jako oficjalny partner marki WAREMA, firma Tomasz Jasieński sp.z o.o. oferuje tylko sprawdzone i solidne produkty, które świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych. Jeśli więc szukasz rozwiązań idealnych dla siebie, sprawdź markizy z naszej oferty lub skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły.