Osłaniamyz jakością

Strona główna » Blog » Porady » Nowoczesne zadaszenie tarasu

Nowoczesne zadaszenie tarasu

4 kwietnia 2024

Dla zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania projekt tarasu powinien uwzględniać szereg istotnych elementów. To przede wszystkim stabilność pergoli, ale też trwałość, funkcjonalność, estetyka i dobranie zadaszenia tarasu, które pozwoli na korzystanie z zewnętrznej przestrzeni niezależnie od warunków atmosferycznych. Wszystko to oferuje pergola Lamaxa L50 View, czyli nowoczesne i elastyczne rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów od marki WAREMA.

Nowoczesne zadaszenia tarasów od WAREMA - wysoka jakość i wyjątkowy styl

Pergola Lamaxa L50 View łączy nowoczesny design i maksymalną funkcjonalność dla zapewnienia optymalnych warunków i wygody na tarasie przez cały rok. Podstawowa sześcienna konstrukcja z wąskimi belkami zadaszenia i słupkami może być dostosowana do wymagań klienta, a jej atrakcyjny wygląd doskonale wpasuje się w każdą przestrzeń i sprawi, że nieruchomość i ogród zyskają wyjątkowy charakter. Różnorodne opcje dodatkowego wyposażenia oraz pakiet serwisowy są gwarancją niezawodności i zadowolenia na lata.

Pergola lamelowa WAREMA Lamaxa L50
Pergola lamelowa WAREMA Lamaxa L50

To modułowe, nowoczesne zadaszenie tarasu, którego jakość potwierdzają liczne wyróżnienia, jak prestiżowa nagroda Red Dot Winner 2021 za funkcjonalność i estetykę oraz uznanie zadaszenia na taras Lamaxa L50 View za najlepszy produkt roku 2021 przez PLUS X Award.

Maksymalny komfort użytkowania w każdych warunkach

Szklane zadaszenie tarasowe Lamaxa L50 View świetnie łączy się z otoczeniem, zalewa przestrzeń wypoczynkową promieniami słońca i oferuje doskonały widok na ogród. Laminowane szyby grubości 10 lub 12 milimetrów zapewniają skuteczną ochronę przed deszczem, co umożliwia spędzanie czasu na tarasie przy każdej pogodzie praktycznie przez cały rok. Odpływ wody może być zintegrowany z dowolnym słupkiem. Z możliwością wykorzystania jako wolnostojąca konstrukcja lub mocowana do ściany, ten model pozwala tworzyć zadaszenie o szerokości do 7 metrów i do 4,5 metra długości wsparte na 2, 3 lub 4 samonośnych słupach.

Nowoczesne zadaszenia tarasowe od WAREMA mogą być dopasowane do wymagań konkretnego projektu i uzupełnione dodatkowym wyposażeniem dla jeszcze większego komfortu i funkcjonalności. Na przykład markizy dachowe z serii Climara (wewnętrzne lub zewnętrzne) to efektywna i elastyczna osłona przeciwsłoneczna. Dla skutecznej ochrony przed wiatrem i większej prywatności do zadaszenia na taras warto dodać pionowe markizy GranTex z prowadnicą easyZIP. Z kolei elementy przesuwne z drewna, szkła lub aluminium to świetny sposób na spersonalizowanie projektu, ale umożliwiają też zamknięcie konstrukcji podczas złej pogody dla utrzymania optymalnych warunków w środku. Ciekawą opcją jest również zintegrowane oświetlenie LED — montowane na belkach dachu zapewni mnóstwo światła nawet po zachodzie słońca.

Warema Mobile System (WMS)
Warema Mobile System (WMS)

Łatwe sterowanie dla jeszcze większej wygody

Produkty marki WAREMA znane są z jakości i trwałości, ale w ofercie znajdziemy też innowacyjne rozwiązania, które z pewnością docenią osoby zainteresowane inteligentnymi technologiami. Markizy dachowe Climara i pionowe osłony przeciwsłoneczne mogą być połączone z systemem sterowania radiowego WMS (Warema Mobile System). Dzięki temu można je wygodnie rozwijać i zwijać za pomocą pilota lub przez aplikację mobilną WMS WebControl pro. Nowoczesne zadaszenie ogrodowe można wyposażyć również w stację pogodową, która pozwoli na automatyczne ustawianie markiz dla optymalnego zacienienia na podstawie aktualnych warunków pogodowych. Opcje zdalnego sterowania dostępne są również dla zintegrowanego oświetlenia.

Zadaszenie tarasu - nowoczesne, piękne i trwałe

Lamaxa L50 View to nie jedyna dostępna opcja. Marka WAREMA oferuje zróżnicowane modele zadaszenia tarasów, co pozwala na idealne dopasowanie zastosowanych rozwiązań do oczekiwań konkretnego klienta. To na przykład pergola lamelowa Lamaxa L50 i L60 (z obracanymi listwami), L70 (z przesuwnymi listwami) oraz pergole materiałowe. Wszystkie pozwalają na skuteczne zadaszenie tarasu — nowoczesne i wytrzymałe.

Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi produktami i kontaktu — chętnie udzielimy szczegółowych informacji i doradzimy najlepsze rozwiązania. Dobrze dobrane zadaszenie na taras to inwestycja na lata, która sprawi, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu stanie się przyjemnością nie tylko w słoneczne dni, ale nawet wtedy, gdy pada deszcz.