Tomasz Jasieński, Warema logo Odwiedź nas na Facebooku
Wybierz język: PolskiEnglish
Bez-tytulu-Copy-.jpg markiza_kasetowa_typ_680.jpg żaluzje zewnętrzne żaluzje zewnętrzne żaluzje fasadowe żaluzje wewnętrzne aluminiowe żaluzje fasadowe żaluzje zewnętrzne fasadowe

Biuro techniczno - handlowe:



04-602 Warszawa
ul. I Poprzeczna 10A


tel/fax: 22 812 05 09
biuro@jasienski.com.pl

Jesteś tutaj: Strona główna » Katalog produktów » Osłony zewnętrzne

Osłony zewnętrzne

Osłony zewnętrzne - właściwości osłon przeciwsłonecznych:

Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna to obecnie jeden z głównych czynników wpływających na poprawę klimatu panującego wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, czy biurowych. Jej brak powoduje „zator cieplny”, wskutek którego nawet, gdy temperatura na zewnątrz już spadnie, wewnątrz nadal pozostaje podwyższona. Zadania stawiane obecnie przed osłonami przeciwsłonecznymi to nie tylko całkowite zasłonięcie okien i odcięcie się od światła.

Nowoczesna osłona przeciwsłoneczna powinna:

- chronić pomieszczenia przed nagrzewaniem;

- zapewniać ochronę prywatności;

- zapewniać optymalne dostarczenie światła do pomieszczeń;

- posiadać funkcję regulującą intensywność nasłonecznienia pomieszczeń;

- umożliwiać jednocześnie widoczność na zewnątrz;

- być elementem nadającym wyraz i charakter fasady czy wnętrza pomieszczenia lub być ich integralną częścią.

Wszystkie te funkcje oferują osłony przeciwsłoneczne WAREMA robione dla Państwa na specjalne zamówienie w zakładzie produkcyjnym w Niemczech.

Bez osłon przeciwsłonecznych, zależnie od oszklenia, do pomieszczenia przedostaje się ok. 30-60% promieniowania słonecznego. Skuteczna osłona przeciwsłoneczna redukuje napromieniowanie słoneczne do 10-20%.

 

Skuteczność osłony przeciwsłonecznej opisują trzy podstawowe współczynniki:

- współczynnik transmisji promieniowania ζe – ilość promieniowania przepuszczana przez dany element;

- współczynnik refleksji promieniowania φe – ilość promieniowania odbijana przez dany element;

- współczynnik absorpcji promieniowania αe – ilość energii pochłanianej przez dany element i ogrzewającej go.

Wszystkie trzy współczynniki powiązane są ze sobą następującą zależnością:

ζe+φe+αe=1 lub 100 %

Dla zapewnienia skutecznej ochrony przed niekorzystnym działaniem Słońca stajemy na wysokości zadania oddając do Państwa dyspozycji najlepsze produkty w postaci osłon przeciwsłonecznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, popartemu fachową wiedzą i rzetelnością, nasi doradcy pomogą wybrać Państwu najskuteczniejszy produkt.

Ponadto osłona przeciwsłoneczna jest w stanie zmniejszyć zużycie energii Państwa domów, czy biur. Właściwość tę opisuje niemiecka norma DIN 4108 i ujmuje ją poprzez współczynnik redukcji FC (dawniej „z”). Współczynnik ten może zawierać się w granicach od 0 (teoretycznie idealna osłona przeciwsłoneczna) do 1 (brak osłony przeciwsłonecznej). Im mniejszy jest współczynnik FC, tym skuteczniejsza jest ochrona przeciwsłoneczna i tym mniejsza jest ilość energii potrzebnej do zasilania urządzeń chłodzących zainstalowanych w danym budynku. To w efekcie pociąga za sobą relatywnie duże oszczędności. Sposób umieszczenia i montażu osłony przeciwsłonecznej oraz jej rodzaj są głównymi czynnikami wpływającymi na jej skuteczność.

Zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna (np. żaluzja fasadowa) zapewnia o wiele bardziej skuteczną ochronę przed nagrzewaniem się pomieszczeń (siedmio- do dziesięciokrotnie) niż osłona wewnętrzna (np. żaluzja wenecka).

 

Dla zapewnienia skutecznej ochrony przed niekorzystnym działaniem Słońca stajemy na wysokości zadania oddając do Państwa dyspozycji najlepsze produkty w postaci osłon przeciwsłonecznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, popartemu fachową wiedzą i rzetelnością, nasi doradcy pomogą wybrać Państwu najskuteczniejszy produkt.

 

firma godna zaufania